celkem inzerátů: 34 177  |  inzerce za 24 hodin: 2210

Vyhledávání:Bloudění a jiné knihy

číslo inzerátu: 2925906
inzerát vložen: 2.2. 2019 10:50
Anna Kareninová II, Lev Nikolajevič Tolstoj, 343 stran, vydalo Lidové nakladatelství v r. 1973, vazba tvrdá s originální obálkou, cena 79,-Kč
B
Bílá paní, Zd. Bezděková, vydalo ČS edice Žatva v r. 1979, 324 stran, velmi dobrý stav, cena 59,-KčHrdinkou historického románu z doby vzestupu Jiřího z Poděbrad je Perchta z Rožmberka, jež pro svůj soucit s chudými poddanými vstupuje do vědomí lidu jako ,,bílá paní".
Bílý Hyacint, Gabriela Zapolská, velmi dobrý stav, vydavatel Svoboda, rok vydání 1974, vydání 1, přebal lehce opotřebovaný, 331 str., cena 49,-Kč.
Volné pokračování knihy Sezónní láska
Román, představující volné pokračování knihy Sezónní láska, zavádí do Varšavy na počátku století. Na pozadí působivého obrazu šosácké rodiny, tísněné lesklou úřednickou bídou, líčí příběh milostného zápolení dosud krásné, avšak stárnoucí matky a dospívající dcery o přízeň stárnoucího herce, někdejší matčiny známosti. Dílo vyniká mistrnou psychologií obou ženských postav.
Bloudění I. Jaroslav Durych, stran 277, Nakl. Melantrich, Praha, 1934, přebal I.knihy potrhán, samotná kniha velmi dobrý stav,.
Bloudění II. Jaroslav Durych, 304 stran, přebal v rohu mírně poškozen, samotná kniha velmi dobrý Bloudění III. Jaroslav Durych, stran 305, přebal mírně poškozen, samotná kniha velmi dobrý stav,
Větší valdštejnská trilogie. Příběh Čecha prožívajícího v pobělohorské době hlubokou krizi a provázeného láskou dívky španělského původu, která mu přináší zvěst o zakotvení v pevné víře.
cena celkem za I-III knihy 89,-Kč.

Botostroj, T. Svatopluk r. vyd 1980, Pevná vazba, 3. vydání v ČS, 456 stran, v dobrém stavu, cena 99,-Kč.
Autor se silným osobním zaujetím útočí na českou podobu tzv. amerikanismu, již mu zosobňuje Tomáš Baťa a jeho zlínské podniky. Snažil se v nich vykreslit jak vykořisťovatelskou podstatu Baťových metod racionalizace výroby, tak i nelidské zacházení s dělníky.Kniha byla v té době soudně zakázána.
Byla jsem nevěrná, Sigrid Undsetová vydalo LN v r. 1976, 280 stran, vazba tvrdá celoplátěná, s přebalem, dobrý stav, cena 29,-Kč.
Tři novely (Paní Waagová, Cizinka, Gunvald a Emma) o ženách, zklamaných osobním životem, které touží nalézt opravdovou lásku a porozumění, přičemž jejich úsilí vede často ke kompromisům. Autorka zavádí své hrdinky do malebné severské přírody a obohacuje tak děj o citlivé a výstižné vylíčení přírodních krás. Na druhé straně přibližuje i podmínky, v nichž ženy v 1. pol. 20. století žily, a odhaluje sociální problematiku tehdejší doby.C

Chudá přadlena, Jarmila Glazarová vydal ČS v r. 1950, 308 stran,vázaná s přebalem, dobrý stav, cena 39,-Kč
pásmo příběhů, v nichž vystupují různí hrdinové. Líčen je tu život Valacha od dětských radovánek přes jinošství, svatbu, drobné starosti až po smrt a pohřeb. Krása a prostota života se v knize střídá s mnoha nebezpečími, jež číhají na horaly v podobě zhoubných nemocí a rozpoutaných živlů.

Červený a černý, Stendal, 310 stran, vydala Praha: Mladá fronta, 1977, vazba měkká – lepená vazba, velmi dobrý stav, cena 79,-Kč.
Černý Petříček, Karolína Světlá, vydal Československý spisovatel, 1973, pevná vazba, 134 stran, menší formát s. přebalem, cena 19,-Kč. Námět čerpala z městského prostředí, ve kterém sama vyrůstala. Zaznívá zde jak sociální tematika, běžná v celém díle autorky, tak i kritika církve a hlavně pravdy, které od ní přebírají lidé a po svém si je vykládají. V neposlední řadě znázorňuje vzpouru čerstvě dospělých dětí, proti jejich rodičům či autoritám, které jim plánují život bez toho, aby se jich na něco ptali.

Císařovna, Norbert Frýd, vydal ČS Praha v r. 1974, vazba: měkká, stav: zachovalá, druhé vydání, stran 368, velmi dobrý stav, cena 69,-Kč
Co za to stálo Miloš Kopecký/Milan Hein. Vydalo nakladatelství Milan Hein v r. 1993, 155 stran, černobílé fotografie, výborný stav, … co předcházelo natáčení stejnojmenného televizního triptychu, ve kterém s Milošem Kopeckým rozmlouvá Milan Hein. Kniha je bohatší o to, co před přísným okem televize neobstálo. 29,-Kč

D
Devadesát tři, Viktor Hugo, vydáno Praha – Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění 1953, 415 stran, celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav, cena 39,-Kč.
Do Prahy na pouť, Karel Václav Reis, Albatros – edice Zlatoroh v r. 1979, vazba vázaná, dobrý stav, cena 39,-Kč
Povídky obsažené v knize vycházely nejdříve v časopisech a teprve později byly zařazeny do knižních souborů. Toto vydání se opírá o vydání, které vyšlo naposled za autorova života nebo která autor připravil.
Don Juan a jiné povídky, Josef Kajetán Tyl, nakl. Československý spisovatel,1974, první vydání, vázaná s přebalem, 292 stran, dobrý stav, cena 29,-Kč.

Dopis na věčnost, Jan Čarek, nakladatel Družstvo Moravského kola spisovatelů, Brno 1947 I. vyd. 172 stran, Vazba: Poloplátěná nakladatelská s obálkou, obálky - Ilustrace Max Švabinský, dobrý stav knihy, cena 79,-Kč
Obsahuje povídky : Vlaštovčí hnízdo, Vánek od moře, Dopis na věčnost,

Seznamy s popisem, cenami a fotem pošlu na dotaz

Lokalita Brno město

Cena: 89,- KčRegistrovaný uživatel

Přezdívka: ID-303528

Telefon: +420 723 364 618

Lokalita: Brno město


Všechny inzeráty uživatele ID-303528

Sdílet na Facebooku

Smazat inzerát

Upravit inzerát

Vytisknout

Nahlásit SPAM/podvodný inzerát

Pokud se domníváte, že tento inzerát je SPAM, podvod, případně porušuje podmínky inzerce, klikněte na tlačítko nahlásit. Toto hlášení bude ověřeno administrátorem a inzerát případně vymazán.


poslat E-mail

Vaše odpověď:

Ochrana proti spamu: napište kolik je 2 + 2 :

Váš e-mail:

Úvodní strana | Přidat inzerát | Podmínky inzerce | Kontakt | Nápověda
Jakékoliv kopírování a jiné využívání obsahu i-Bazar.cz bez písemného souhlasu i-Bazar.cz je zakázáno. Provozovatel nenese zodpovědnost za obsah uveřejňovaných inzerátů. (ID 7220)
© 2005 - 2019 i-Bazar.cz | 0.04